At first glance, it could be mistaken for a pen tucked into a shirt pocket. And that’s exactly the way the CEO Flipper folding knife was designed. With a supremely low profile and no corners cut on usability and ergonomics, it embodies the working spirit of everyday carry.
CRKT CEO FLIPPER 3.35″ PLAIN
$64.99
Out of stock
Notify me when the item is back in stock.
CRKT CEO FLIPPER 3.35″ PLAIN
Additional information
| UPC | 794023709704 |
|---|---|
| Manufacturer | Columbia River |
| Manufacturer Part Number | 7097 |
| Blade Length | 3.35" |
| Blade Material | AUS-8A SS |
| Closed Length | 4.35" |
| Color | Silver |
| Description | Straight Back |
| Edge | Plain |
| Finish | Satin |
| Handle Color | Black |
| Handle Description | Black |
| Material | AUS 8 |
| Model | CEO FLIPPER |
| Open Type | Flipper |
| Overall Length | 7.69" |
| Packaging | Box |
| Product Type | Folding Knife |
| Shipping Weight | 0.12 |
| Size | 3.35" |
| Subcategory | Folding Knives |
| Weight | 0.12 |
Notify me when the item is back in stock.


Reviews
There are no reviews yet.