Burris Rimfire and Airgun Rings are the highest quality available. They are known in the industry for reliable performance under any conditions.
Additional information
| UPC | 000381200723 |
|---|---|
| Manufacturer | Burris |
| Manufacturer Part Number | 420072 |
| Color | Black |
| Description | Steel |
| Dimension | 0.65 X 2.60 X 5.80 |
| Finish | Gloss |
| Fit | .22 Caliber |
| Height | .310'' |
| Length | 5.8000 |
| Material | Steel |
| Model | Deluxe |
| Product Type | Ring |
| Scope Tube Diameter | 1'' |
| Shipping Weight | 0.2188 |
| Size | 1" Medium |
| Style | .22 Rimfire Rings |
| Subcategory | Rings |
| Tube Size | 1" |
| Weight | .31 |
| Width | 2.6000 |
| Mount Type | .22 Grooved Receiver |
| Tube Diameter | 1" |


Reviews
There are no reviews yet.