Additional information
| UPC | 819747028662 |
|---|---|
| Manufacturer | Ballistic Advantage |
| Manufacturer Part Number | BABL6MM003PQ |
| Barrel Length | 20" |
| Barrel Type | 1:7 |
| Barrel Weight | 2.89 lbs |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Cartridge | 6mm ARC |
| Color | Black |
| Contour | DMR |
| Description | Rifle Length Gas System |
| Finish | QPQ Corrosion Resistant |
| Gas System Length | Rifle |
| Length | 20'' |
| Make | AR-15 |
| Make/Model | AR-15 |
| Model | Premium Black Series |
| Muzzle Threads | 5/8-24 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1-7 |
| Subcategory | Rifle Barrels |


Reviews
There are no reviews yet.