High quality components and precise manufacturing make Ballistic Advantage parts ideal for maintaining and upgrading firearms. The durability, reliability and excellent build quality of these parts will ensure years of service you can count on.
BALLISTIC BBL 223WYLDE 20″ PRM BLK
$256.50
In stock
Free Shipping Over $250
- Easy, Hassle-Free Returns
- Guaranteed Secure Checkout
BALLISTIC BBL 223WYLDE 20″ PRM BLK
Additional information
| UPC | 819747021489 |
|---|---|
| Manufacturer | Ballistic Advantage |
| Manufacturer Part Number | BABL223022PQ |
| Barrel Length | 20" |
| Barrel Type | 1:8 |
| Caliber/Gauge | .223 Wylde |
| Color | Black |
| Description | Rifle Length Gas System |
| Finish | QPQ Corrosion Resistant |
| Fit | AR-15 |
| Length | 20" |
| Model | Premium Black Series |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Subcategory | Rifle Barrels |
Be the first to review “BALLISTIC BBL 223WYLDE 20″ PRM BLK”
SKU: BABL223022PQ
Category: AR Barrels


Reviews
There are no reviews yet.